Naprawa Okien PoznańNaprawaOkienPoznan.pl

USŁUGI

 

Regulacja i konserwacja okna


Regulację okna powinny wykonywać fachowcy, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, aby zachować właściwą pozycję skrzydła względem ościeżnicy. Podczas konserwacji, elementy okienne trzeba wyczyścić oraz posmarować specjalną substancją zabezpieczającą. Dzięki regularnemu dbaniu o okucia okienne, czyli o zawiasy, klamkę oraz zamek, okna będą funkcjonowały prawidłowo przez długie lata.

 

 

Wymiana uszczelek w oknie PCV


Ze względu na częste otwieranie i zamykanie okien, jak również z powodu zmiennych warunków atmosferycznych, uszczelki w oknach PCV niszczeją i należy je wymienić. Dzięki temu zabiegowi, okna będą szczelne, utrzymując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Zlecenie prac specjalistom zapewni sprawną i dokładną wymianę tych elementów.

 

 

Wymiana uszczelek w oknie drewnianym


Ze względu na częste otwieranie i zamykanie okien, jak również z powodu zmiennych warunków atmosferycznych, uszczelki w oknach drewnianych niszczeją i należy je wymienić. Dzięki temu zabiegowi, okna będą szczelne, utrzymując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku okuć drewnianych, gdzie istnieje większa przepuszczalność powietrza. Zlecenie prac specjalistom zapewni sprawną i dokładną wymianę tych elementów.

 

 

Wymiana uszczelek w oknie aluminiowym


Ze względu na częste otwieranie i zamykanie okien, jak również z powodu zmiennych warunków atmosferycznych, uszczelki w oknach aluminiowych niszczeją i należy je wymienić. Dzięki temu zabiegowi, okna będą szczelne, utrzymując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Zlecenie prac specjalistom zapewni sprawną i dokładną wymianę tych elementów.

 

 

Montaż zatrzasku


Dzięki dobrze funkcjonującemu zatrzaskowi balkonowemu można wygodnie przymykać drzwi balkonowe, pociągając za uchwyt. Zatrzask ten będzie utrzymywał skrzydło w ościeżnicy, zapobiegając przeciągom. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się przez cały rok. Zamykane drzwi od zewnątrz stanowi również bezpieczne rozwiązanie dla dzieci i zwierząt.

 

 

Wymiana kasety zasuwnicy


Dużym problemem może okazać się pęknięta zasuwnica w oknie. Chcąc wymienić klamkę w drzwiach balkonowych lub oknie, najprawdopodobniej trzeba wymienić całą kasetę zasuwnicy. Wymiana ta nie jest prosta, dlatego też pracę te poleca się zlecić fachowcom.

 

 

Naprawa mechanizmu błędnego położenia klamki


Może zaistnieć sytuacja, w której której klamka została zainstalowana w błędnym położeniu. W takiej sytuacji wart zlecić diagnozę problemu i naprawić cały mechanizm.

 

 

Wymiana elementu narożnego okucia


Okucie okna składa się z kilku elementów. Aby sprawnie można było okno uchylić oraz otworzyć, należy również zadbać o części narożne okucia. Dzięki wymianie tego elementu na nowy, cały mechanizm może zacząć działać prawidłowo.

 

 

Wymiana rozwórki okucia okiennego


Wiele błędów podczas produkcji okien, ich montażu oraz dalszej eksploatacji, może prowadzić do niszczenia rozwórki okucia okiennego. W takim wypadku część tę należy wymienić, aby okno otwierało się bez problemów.

 

 

Wymiana klamki w oknie


Stara, zużyta lub popsuta klamka okienna stawia nas przed koniecznością jej wymiany. Ważne jest to nie tylko ze względów funkcjonalnych lub estetycznych, ale też chodzi tu o bezpieczeństwo z użytkowania okna. Przy wymianie należy pamiętać o wyborze właściwego materiału i rozmiaru klamki względem okna.

 

 

Wymiana zawiasu dolnego w oknie


Urwanie zawiasu dolnego w oknie może spowodować wypadnięcie skrzydła okiennego z ramy, dlatego też jego prawidłowe funkcjonowanie ma szczególne znaczenie ze względów bezpieczeństwa. Do problematycznego stanu może prowadzić brak właściwej konserwacji i smarowania zawiasów okiennych. W celu ich wymiany i zabezpieczenia pozostałych części, warto zgłosić się do fachowców.

 

 

Wymiana szyby zespolonej w oknie


Okna, które są obecnie montowane są zespolone z dwóch lub więcej tafli szkła. Dzięki temu uzyskuje się dobrą izolację cieplną. Wymiana takiej szyby wymaga precyzyjnego podejścia. Nowa szyba zespolona musi być idealnie dobrana do okna pod względem wymiarów oraz użytych profili. Aby sprawnie wymienić szybę, należy wykazać się wprawą i doświadczeniem w tym obszarze.

 

 

Wymiana zwijacza taśmy/linki w rolecie


Elementy, takie jak taśma/linka w rolecie oraz zwijacz często się psują. Wykonujemy sprawną wymianę tych części, zapewniając właściwe funkcjonowanie rolety.

 

 

Wymiana taśmy/linki w rolecie


W rolecie taśma lub linka może się zerwać i należy ją wymienić. Czasami jest to tylko kwestia czasu, zanim dojdzie do przerwania tej struktury. W ramach naszych usług, wykonujemy sprawną i skuteczną wymianę taśmy/linki w rolecie.

 

 

Montaż nawiewników okiennych

 

Nawiewnik okienny, który jest prawidłowo zainstalowany, powinien znajdować się w górnej części okna, kierując strumień napływającego powietrza pod sufit, w miejsce, gdzie powietrze jest najcieplejsze. Ważne jest również zrobienie odpowiednich otworów montażowych dla prawidłowego funkcjonowania całego mechanizmu. Dobrze zamontowane nawiewniki gwarantują komfortowy obieg powietrza w pomieszczeniu.

 

 

Naprawa rolety zewnętrznej od 150 zł